Qlaira
Dzięki Medicept szybko i bez konieczności stania w kolejkach odbędziesz konsultacje lekarskie z receptą na Qlaira – dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny, który stosowany jest doustnie. W jego składzie występują dwa hormony sterydowe, a mianowicie: dienogest oraz walerianian estradiolu. Podobnie jak w każdym innym preparacie, tak i skutki uboczne Qlaira mogą wystąpić u niektórych osób – dlatego przed przyjęciem tabletek niezbędna jest konsultacja u lekarza. Na Medicept recepta na Qlaira, po weryfikacji lekarza, wystawiana jest w przeciągu około 15 minut.
Qlaira – działanie
Podobnie jak inne tabletki antykoncepcyjne, tak i przy Qlaira skutki uboczne mogą wystąpić u niektórych kobiet – w takim przypadku należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Opinie o Qlaira są pozytywne. Sam środek antykoncepcyjny oddziałuje na kilka bazowych w ciele mechanizmów, a mianowicie:
- skutecznie hamuje proces owulacji (między innymi przez niego dojrzewanie pęcherzyków Graafa jest zatrzymane),
- wpływa na błonę śluzową (zmienia jej właściwości). W chwili, gdy dojdzie do zapłodnienia, zarodek ma trudności z zagnieżdżeniem się w błonie, co doprowadza do jego obumarcia w przeciągu kilku dni,
- wpływa na śluz w szyjce macicy, utrudniając tym samym migrację plemnikom,
- wpływa na jajowody (zmniejsza ich perystaltykę).
Jak widać skuteczność Qlaira jest wysoka (wszystkie składniki tabletki szybko przedostają się do organizmu przez przewód pokarmowy), jednak w pełni zależna od kilku czynników:
- regularnego stosowania (kluczowe jest tu przyjmowanie tabletek o stałych porach i niepomijanie żadnej dawki),
- prawidłowego wchłaniania (na niekorzyść działają tu zaburzenia przewodu pokarmowego),
- stosowania razem z innymi lekami.
Qlaira – stosowanie
Jak stosować Qlaira? Nie jest to skomplikowane, jednak wymaga dyscypliny:
- po otrzymaniu recepty na Qlaira i wykupieniu tabletek, należy stosować się do instrukcji dołączonej do leku . W opakowaniu, w jednym blistrze, znajdują się tabletki:
- 2 x ciemnożółte,
- 5 x czerwone,
- 17 x jasnożółte,
- 2 x ciemnoczerwone,
- 2 x białe.
To, jak stosować Qlaira, szczegółowo jest opisane w ulotce, dołączonej do produktu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki – nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji. Tabletki należy przyjmować regularnie, o stałej porze przez 28 dni. Po skończeniu opakowania trzeba rozpocząć kolejne.
Okres w trakcie stosowania Qlaira pojawia się zwykle w momencie, kiedy przyjmowane są ostatnie tabletki w opakowaniu. W trakcie krwawienia nie należy przestawać przyjmować antykoncepcji. W przypadku pominięcia tabletki Qlaira należy stosować się do instrukcji lub skontaktować się z lekarzem .
Qlaira – przeciwwskazania
Po otrzymaniu recepty na Qlaira w pierwszej kolejności należy zapoznać się z najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi, które mogą się pojawić podczas przyjmowania tej antykoncepcji. Mówiąc o skutkach ubocznych Qlaira należy wymienić:
- bóle głowy, piersi i brzucha,
- nudności,
- pogorszone samopoczucie oraz zmiany nastroju,
- krwawienie, występujące poza cyklem,
- nieregularne miesiączkowanie,
- przybranie na wadze,
- trądzik.
Są to najczęstsze skutki uboczne Qlaira. W przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem. Na czas konsultacji należy wstrzymać się ze stosowaniem Qlaira.
W przypadku ciąży po Qlaira nie wolno sięgnąć przed wcześniejszą konsultacją z lekarzem!
Poczytaj również na temat innych leków: