<

Escapelle – Recepta Online

Recepta na antykoncepcję awaryjną Escapelle to jedna z możliwości zapobiegania nieplanowanej ciąży. Jednorazową metodę można stosować tylko w sytuacji, kiedy żadne inne rozwiązanie się nie sprawdziło. Jeśli podczas współżycia klasyczne formy zapobiegania nieplanowanej ciążki jak prezerwatywa czy tabletki antykoncepcyjne zawiodły, stosowanie Escapelle jest jak najbardziej wskazane jako rozwiązanie awaryjne.

Co to jest lek antykoncepcyjny Escapelle?

Lek Escapelle na receptę w porównaniu do klasycznych metod antykoncepcyjnych powinien być stosowany tylko w określonym przypadku. Jeśli do współżycia doszło w ciągu ostatnich 72 godzin i wszystko wskazuje na to, że nastąpił wytrysk w pochwie – sięgnięcie po lek antykoncepcyjny jest jak najbardziej wskazane. Działanie Escapelle polega na tym, że substancja czynna zawarta w leku zapobiega owulacji. Mowa o lewonorgestrelu, który przeciwdziała zapłodnieniu w przypadku stosunku, do którego doszło jeszcze przed owulacją.
Należy wspomnieć o skuteczności leku na e-receptę Escapelle, którą według badań określono na poziomie 99%. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że każdy organizm inaczej reaguje na substancje czynne zawarte w leku. Możliwe jest, że znajdujesz się w grupie osób, dla których preparat nie będzie skuteczny. Jeśli lek antykoncepcyjny zostanie wprowadzony do organizmu po upływie 72 godzin od czasu odbycia stosunku, w którym nastąpił wytrysk, prawdopodobieństwo działania Escapelle jest niewielkie.

Jak działa lek zapobiegający zapłodnieniu Escapelle?

Wiesz już, co to jest Escapelle, jednak należy omówić dokładne działanie leku, który możesz wykupić przy pomocy recepty online. Działanie jednorazowej antykoncepcji zależy nie tylko od ilości czasu, jaki upłynął od stosunku. W przypadku występowania nieregularnego i ciężkiego do precyzyjnego określenia cyklu miesiączkowego może dojść do zapłodnienia komórki jajowej przed upływem 72 godzin.
Musisz wiedzieć, że skuteczność leku na receptę Escapelle jest dużo niższa, kiedy występuje szczytowy poziom lutropiny we krwi, czyli bezpośrednio przed owulacją. Jeśli plemnik trafi na dogodne podłoże, to najprawdopodobniej dojdzie do zapłodnienia, ze względu na możliwość przeżycia plemników w układzie rozrodczym kobiety nawet do kilku dni. Wyjaśnienie tego zagadnienia jest istotne z punktu widzenia działania leków antykoncepcyjnych jak Escapelle czy EllaOne.
Lek na receptę Escapelle pozwala zapobiec niechcianej ciąży, dzięki specjalnie opracowanej formule. Substancje zawarte w leku powodują zablokowanie owulacji, dzięki zahamowaniu wydzielania lutropiny lub jej przesunięcia. W praktyce oznacza to, że Escapelle niweluje szanse zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, a nawet prawidłowe dotarcie do niej. Jednak ze względu na sposób działania, lek jedynie zapobiega owulacji i nie przerywa jej całkowicie. Escapelle nie działa wczesnoporonnie, co oznacza, że kiedy doszło już do zapłodnienia, lek antykoncepcyjny nie będzie skuteczny.

Skutki uboczne zażywania leku na receptę Escapelle

Przy stosowaniu Escapelle, jak przy każdym leku na receptę, mogą wystąpić skutki uboczne, za które odpowiadają zawarte w nim substancje. Jest to ingerencja w organizm, dlatego awaryjna forma antykoncepcji może powodować różne niepożądane skutki. Z tego względu najlepszą praktyką jest zabezpieczenie się przed odbyciem stosunku. To najbezpieczniejsza forma zapobiegania nieplanowanej ciąży. Już z samego nazewnictwa antykoncepcja awaryjna wskazuje na to, że leki na e-receptę typu Escapelle czy EllaOne powinno stosować się w sytuacjach wyjątkowych.
Jakie są skutki uboczne stosowania Escapelle? W okresie bezpośrednio po wprowadzeniu leku antykoncepcyjnego mogą pojawiać się bolesne miesiączki, a sam cykl menstruacyjny może przesunąć się nieregularnie. Po zażyciu leku i w ciągu następnych kilkunastu dni pojawić się mogą również:

  • bóle brzucha,
  • zawroty głowy,
  • poczucie zmęczenia,
  • nadwrażliwość miejsc intymnych.

Wymioty i nudności są stosunkowo rzadkim objawem, jednak ich występowanie jest możliwe i zależy od ogólnej kondycji organizmu.
Decydując się na Escapelle, musisz jasno określić, czy nie należysz do grupy, dla której stosowanie leku antykoncepcyjnego nie jest wskazane. Leku nie powinny stosować kobiety z nadwrażliwością na substancje czynne zawarte w preparacie. Zażycie Escapelle niewskazane jest również w przypadku przewlekłych problemów jelitowych jak zespół jelita drażliwego czy choroba Leśniowskiego-Crohna, a także przy zaburzeniach pracy wątroby. Kobiety karmiące piersią powinny zachować przynajmniej 8 godzin odstępu pomiędzy zażyciem preparatu a kolejnym karmieniem.

Cena za lek antykoncepcyjny Escapelle

Escapelle dostępny jest wyłącznie na receptę, która nie podlega refundacji. W zależności od wyboru apteki cena za lek antykoncepcyjny waha się między 40 a 70 złotymi. Razem z EllaOne jest to najczęściej stosowany lek antykoncepcyjny, który można nabyć w Medicept w formie e-recepty. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Konsultacja lekarska
49.99 PLN

przez aplikację mobilną